MS KV KSČMúvodInformace zastupitelů

Informace zastupitelů

předchozí 1-1011-19 další
Blíží se 1. máj

Blíží se 1. máj

J. Babka - Odpovědi na otázky Haló novin do Májových novin
Transformace krajských pobytových sociálních služeb zlepšuje bydlení lidí s handicapem

Transformace krajských pobytových sociálních služeb zlepšuje bydlení lidí s handicapem

Pomalu, ale jistě se chýlí ke konci druhé volební období, ve kterém koalice KSČM a ČSSD vládne v Moravskoslezském kraji. Nastává čas bilancování a vyhodnocování plnění slibů a volebních programů. Komunisté své sliby průběžně plní a informují o tom širokou veřejnost. K nim patří i následující řádky.

Plníme volební program KSČM.

Plníme volební program KSČM.

Moravskoslezský kraj naplňuje své závazky, které vyplývají ze schváleného Programového prohlášení Rady kraje na období 2013 – 2016 a krajského volebního programu KSČM. V sociální oblasti se „finišuje“ s otevíráním nových nebo rekonstruovaných krajských sociálních zařízení zejména pro občany s handicapem a rodiny s dětmi.

Vážení čtenáři webových stránek zastupitelů za KSČM,

Vážení čtenáři webových stránek zastupitelů za KSČM,

blíží se závěr roku 2015 a tím i 15. výročí ustavení krajského zřízení. Proto Vás mimořádně již potřetí i prostřednictvím našich webových stránek seznamujeme s naplňováním „Programového prohlášení Rady MSK na období 2012 -2016“, které přijala koalice KSČM a ČSSD po volbách v roce 2013. Sami můžete posoudit, jak se nám toto programové prohlášení daří naplňovat a z hodnocení je patrné co je nutné do konce volebního období ještě udělat.

JAK ŘÍDIT CESTOVNÍ RUCH V REGIONU? MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ MÁ NOVOU STRATEGII PRO PŘÍŠTÍCH PĚT LET

JAK ŘÍDIT CESTOVNÍ RUCH V REGIONU? MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ MÁ NOVOU STRATEGII PRO PŘÍŠTÍCH PĚT LET

TISKOVÁ ZPRÁVA
10. 3. 2015
Moravskoslezský kraj má co nabídnout českým i zahraničním turistům. Jak ale lépe využít velký turistický potenciál regionu, co zlepšit v řízení cestovního ruchu, jeho propagaci a stát se tak pro návštěvníky ještě přitažlivějším a dostat se do itinerářů světoběžníků? Návrhy a doporučení obsahuje nová Strategie řízení cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji na léta 2015 až 2020, kterou minulý týden schválili krajští zastupitelé.

Cestovní ruch: Turisté a návštěvníci chtějí objevovat atraktivní místa

Cestovní ruch: Turisté a návštěvníci chtějí objevovat atraktivní místa

Význam cestovního ruchu i v tomto čase stále roste. Ve světě je z ekonomického pohledu je považován za odvětví budoucnosti. I u nás je cestovní ruch komplexní hospodářské odvětví. Ovlivňuje tvorbu pracovních míst, podílí se na příjmech do rozpočtů místních samospráv a v neposlední řadě podporuje také investiční aktivitu v daných územích.

NA PÉČI O VÁLEČNÉ HROBY PŮJDE LETOS Z KRAJSKÉHO ROZPOČTU PŘES PŮL MILIONU KORUN

TISKOVÁ ZPRÁVA
6. 3. 2015
Moravskoslezský kraj se stará o válečné hroby. Na zabezpečení jejich péče každoročně poskytuje finanční dotace. Letos vyčlení 550 tisíc korun. Na včerejším (5. 3.) jednání o tom rozhodli krajští zastupitelé.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ POTŘEBUJE ZMĚNIT NĚKTERÉ ZÁKONY, KRAJŠTÍ ZASTUPITELÉ OPĚT AKTUALIZOVALI LEGISLATIVNÍ PLÁN

TISKOVÁ ZPRÁVA
5. 3. 2015
Krajští zastupitelé na svém dnešním (5. 3.) jednání schválili třetí aktualizaci Legislativního plánu Moravskoslezského kraje.
Otevřený dokument, podle kterého chce vedení Moravskoslezského kraje do konce roku 2016 prosadit změny některých zákonů a splnit tak programové prohlášení krajské koalice ČSSD a KSČM, schválili krajští radní v dubnu 2013. Poté byl několikrát aktualizován v souladu s plánem legislativních prací vlády vzniklé z předčasných parlamentních voleb na rok 2014 a Výhledem legislativních prací vlády na léta 2015 až 2017.

ZÁCHRANNÉ SLOŽKY DOSTANOU OD KRAJE FINANCE I TECHNIKU

TISKOVÁ ZPRÁVA 5. 3. 2015

Zajištění bezpečnosti obyvatel je prioritou vedení Moravskoslezského kraje. Proto dlouhodobě finančně i věcně podporuje všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS). O letošní formě a výši podpory záchranným složkám rozhodovali krajští zastupitelé na svém dnešním (5. 3.) zasedání.

Vyhodnocení programového prohášení - koaliční smlouva

Vyhodnocení programového prohášení - koaliční smlouva

Vážení čtenáři webových stránek zastupitelů za KSČM, rok 2014 byl druhým plným rokem stávajícího volebního období 2012-2016. A tak již podruhé Vás i prostřednictvím našich webových stránek seznamujeme s naplňováním „Programového prohlášení Rady MSK na období 2012 -2016“ , které přijala koalice KSČM a ČSSD po volbách v roce 2013. Sami můžete posoudit jak se nám toto programové prohlášení daří naplňovat a z hodnocení je patrné co je nutné do konce volebního období ještě udělat.

předchozí 1-1011-19 další
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena